II NIEDZIELA ADWENTU – 9.12.2012r.

1. Dzisiaj przeżywamy już po raz trzynasty dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie. Z tej racji po Mszach św. zbiórka do puszek na ten cel.

2. Zapraszam na  Roraty od poniedziałku do piątku o godz. 1800. Dzieci przychodzą z lampionami, których światło jest symbolem oczekiwania na przyjście Chrystusa. Na roraty proszę, by dzieci przynosiły serduszka z imieniem i nazwiskiem oraz wypisanym dobrym uczynkiem, który spełniony każdego  dnia będzie naszym darem dla Jezusa. Z przyniesionych serduszek na roratach losujemy dzieciątko Jezus, które dzieci zabierają do swego domu. Bardzo cieszy fakt, że w roratach uczestniczy około 150 dzieci oraz wielu dorosłych.

3. Na zakończenie rorat dzieci otrzymają upominki. Gdyby któraś z rodzin czy firm oraz właścicieli sklepów chciała włączyć się w ofiarowanie dzieciom drobnych prezentów proszę je składać w kancelarii bądź zakrystii. Już dziś z całego serca dziękuję.

4. Przez cały Adwent będziemy składamy dary dla najuboższych rodzin i osób z naszej parafii. Dary w postaci artykułów spożywczych, chemicznych oraz innych składamy do kosza przy ołtarzu św. Anny. Apostolstwo Miłosierdzia Bożego przed świętami przekaże te dary w postaci paczek najbiedniejszym.

5. W środę zapraszam na Mszę św. zbiorową do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i nowennę.

6. W najbliższą sobotę proszę o posprzątanie kościoła następujące rodziny z ul. Polnej blok 27: Państwa Grzybów, Nowaków, Zębskich, Krysztofiaków, Kubiaków, Naglów, Tabattów, Piaskowskich. Rodzinom, które sprzątały w sobotę kościół serdecznie dziękuję. Zamiast kwiatów w Adwencie proszę by ofiary na kwiaty przekazać paniom katechetkom. Przeznaczymy je na dekoracje świąteczne.

7. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy na ogrzewanie kościoła 3548 zł. Serdecznie dziękuję za ofiary.

8. W przyszłą niedzielę rozpoczynają się w naszej parafii rekolekcje adwentowe, które poprowadzi ks. Jacek Piekielny proboszcz z Jankowa Zaleśnego. Program rekolekcji  wywieszony jest w gablocie. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 1200 odbędzie się nauka rekolekcyjna dla rodziców dzieci komunijnych. Serdecznie proszę by wszyscy rodzice w niej uczestniczyli. Z racji konferencji dla rodziców nie będzie już comiesięcznego spotkania.

9. W przyszłą niedzielę przypada 16 dzień miesiąca. Po Mszy św. o godz. 1800 zostanie odprawiona nowenna do bł. Jana Pawła II z ucałowaniem relikwii. Po Mszy na probostwie odbędzie się spotkanie grupy Totus Tuus.

10. Polecam prasę katolicką: Opiekuna i Gościa Niedzielnego oraz „Nowe odgłosy dzwonów”. U ministrantów i w zakrystii są do nabycia kalendarze diecezjalne na przyszły rok.  Cena 5zł. Ofiary są przeznaczone jak każdego roku na Seminarium Duchowne w Kaliszu. W kruchcie ministranci rozprowadzają  jak każdego roku świece Caritasu na stół świąteczny w ramach „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”.  Małe świece są po 6 zł.

.