III NIEDZIELA ADWENTU – 16.12.2012r.

1. Serdecznie zapraszam na nowennę do błog. Jana Pawła II wraz z ucałowaniem relikwii, która będzie odprawiona dzisiaj po Mszy św. o godz. 1800. Po nowennie zapraszam na probostwo grupę Totus Tuus na comiesięczne spotkanie formacyjne.

2. Rozpoczęliśmy w naszej parafii rekolekcje adwentowe, które głosi ks. Jacek Piekielny proboszcz z Jankowa Zaleśnego. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1200 odbędzie się nauka rekolekcyjna dla rodziców dzieci komunijnych. Jutro Msze św. z naukami dla dorosłych o godz. 1000 i 1830. Roraty dla dzieci o godz. 1600 natomiast o godz. 1930 Liturgia Słowa Bożego z nauką dla młodzieży. Młodzież przygotowująca się do bierzmowania uczestniczy w rekolekcjach obowiązkowo w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania. We wtorek Msze św. z naukami dla dorosłych o godz. 1000 i 1830. Roraty dla dzieci o godz. 1600 natomiast o godz. 2000 Msza św.  z nauką dla młodzieży. We wtorek dzień spowiedzi rekolekcyjnej. Spowiedź od 900 do 1000, od 1500 do 1600, 1630 do 1800 i od 1930 do 2100. Bardzo proszę by wszyscy skorzystali z sakramentu pokuty i pojednania, gdyż przez cały tydzień będę jeździł na spowiedzi w dekanacie i spowiedzi przed Mszą nie będzie, gdyż spowiadamy w parafiach do godz. 1800.

3. W tym tygodniu od poniedziałku do piątku Msze św. wieczorne będą odprawiane o godz. 1830 ze względu na spowiedź w dekanacie.

4. Ofiary składane na tacę we wtorek będą przeznaczone dla Księdza Rekolekcjonisty jako nasz dar wdzięczności.

5. W środę zapraszam na Mszę św. zbiorową do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i nowennę.

6. Zakończenie Rorat w piątek 21 grudnia o godz. 1830. Na zakończenie rorat dzieci otrzymają upominki. Gdyby któraś z rodzin czy firm oraz właścicieli sklepów chciała włączyć się w ofiarowanie dzieciom drobnych prezentów proszę je składać do środy w kancelarii bądź zakrystii. Już dziś z całego serca dziękuję. Dzieci przynoszą plansze z obrazkami, które zbierały podczas Rorat.

7. Do środy można jeszcze składać  do kosza przy ołtarzu św. Anny dary dla najuboższych rodzin i osób z naszej parafii.  Apostolstwo Miłosierdzia Bożego w czwartek  przygotuje paczki, które przekaże najbiedniejszym. Prosimy by rodziny i osoby, które otrzymują pomoc odebrały z plebanii paczki w czwartek od godz. 1600 do 1700 .

8. W piątek od godz. 1400 będziemy przygotowywać szopkę oraz ubierać choinki. Proszę chętne osoby do pomocy.

9. W sobotę  odbędzie się gruntowne sprzątanie kościoła przed świętami. Proszę mieszkańców bloku 28 o posprzątanie kościoła na święta. Rodzinom, które sprzątały w sobotę kościół serdecznie dziękuję. Zamiast kwiatów w Adwencie proszę by ofiary na kwiaty przekazać paniom katechetkom. Przeznaczymy je na dekoracje świąteczne.

10. W przyszłą niedzielę 23 grudnia będzie przerwa w nawiedzeniu Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, która potrwa do 2 stycznia. Proszę by przynieść Obraz do kościoła.

11. W zakrystii są do odbioru płyty z filmem z wprowadzenia relikwii błog. Jana Pawła II do naszego kościoła.

12. Polecam prasę katolicką: Opiekuna i Gościa Niedzielnego oraz „Nowe odgłosy dzwonów”. W kruchcie po Mszach św.  jak każdego roku ministranci rozprowadzają świece Caritasu na stół świąteczny w ramach „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”. Są również do nabycia kalendarze diecezjalne na przyszły rok. Ofiary jak co roku są przeznaczone na potrzeby Seminarium Duchownego w Kaliszu.

.