dsc_3185

Adwent 2012

Podczas tegorocznego Adwentu, który w tym roku przeżywaliśmy pod hasłem „Poszli w ciemno za Światłem, ” w codziennych roratach  w naszym kościele uczestniczyło około 100 dzieci w różnym wieku. Dzieci wraz z księdzem proboszczem, paniami katechetkami i służbą liturgiczną kroczyły w procesji z zapalonymi lampionami i aktywnie uczestniczyły we Mszy św. roratniej. Podczas kazania poznawały postacie świętych, którzy poświęcili swe życie Chrystusowi, zawierzyli Mu i są dla nas współczesnych, zarówno dzieci jak i dorosłych, świadkami wiary. Na specjalnie przygotowanej planszy umieszczane były zdjęcia poznanych świętych. Takie same małe wizerunki otrzymywały dzieci do wklejenia na swoich  małych planszach. Na każde roratnie spotkanie dzieci przynosiły kolorowe serduszka z wypisanymi dobrymi uczynkami. Poprzez losowanie serc wyłaniane były dzieci, które zabierały do swoich domów żłobek z Dzieciątkiem Jezus lub figurkę Maryi.

6 grudnia po roratach, wzorem poprzedniego roku ,odwiedził naszą parafię Święty Mikołaj , na którego w tym dniu w naszym kościele czekało blisko 150 dzieci. Dzięki ofiarności rodziców i wielu ludzi dobrego serca , każde dziecko otrzymało upominek od tego wyjątkowego świętego. Dzieci otrzymały upominki również na zakończenie rorat  za pilność i wytrwałość w duchowym przygotowaniu do świąt Bożego Narodzenia .

.