Aktualności

V NIEDZIELA ZWYKŁA – 10.02.2013r.

1. Jutro przypada Światowy Dzień Chorego. Zapraszam wszystkie osoby chore i w podeszłym wieku na Mszę Św. o godzinie 1100 podczas której zostanie udzielony Sakrament Namaszczenia Chorych.

2. W środę rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze św. z posypaniem głów popiołem będą odprawione o godzinie 1000 i 1800. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły.

3. W piątek zapraszam na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, które będzie odprawione po wieczornej Mszy św. Po Mszy Św. Na probostwie odbędzie się spotkanie formacyjne grupy Apostolstwa Miłosierdzia Bożego.

4. Serdecznie zapraszam na nabożeństwo Drogi Krzyżowej, które będzie odprawiane w każdy piątek dla dzieci o godzinie 1600 a dla młodzieży i dorosłych o godzinie 1730. W każdą niedzielę Wielkiego Postu Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godzinie 1715. Ofiary składane na tacę przeznaczone będą na kwiaty do grobu Pańskiego.

5. Przez cały Wielki Post tak jak w Adwencie będziemy składać dary dla najuboższych rodzin i osób w naszej parafii do kosza przy ołtarzu świętej Anny.

6. Od I niedzieli Wielkiego Postu tradycyjnie składamy daninę diecezjalną i parafialną. Daninę składamy w kopertach z podaniem nazwiska i adresu oraz liczby osób. Ofiara jest dobrowolna.

7. W sobotę przypada 16 dzień miesiąca Msza Św. wieczorna będzie połączona z nowenną do Błogosławionego Jana Pawła II wraz z ucałowaniem relikwii. Po Mszy Świętej odbędzie się na probostwie grupy „Totus Tuus’’

8. W sobotę proszę o posprzątanie kościoła rodziny z ul. Koźmińskiej : Państwa Pyszlów, Wojciechowskich, Witeckich, Walczaków, Seifertów, Paszków, Deringów . Rodzinom, które sprzątały w sobotę serdecznie dziękuję. W Wielkim Poście nie dekorujemy ołtarzy kwiatami z tej racji ofiary zebrane na kwiaty proszę przekazywać Paniom katechetką przeznaczone będą na dekoracje ciemnicy i grobu Pańskiego.

9. Polecam prasę katolicką: Opiekuna i Gościa Niedzielnego.

.