Aktualności

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 17.02.2012r.

1. Serdecznie zapraszam na nabożeństwo Drogi Krzyżowej, które jest odprawiane w każdy piątek dla dzieci o godzinie 1600 a dla młodzieży i dorosłych o godzinie 1730. W każdą niedzielę Wielkiego Postu Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godzinie 1715. Ofiary składane na tacę przeznaczone będą na kwiaty do grobu Pańskiego.

2. W środę zapraszam na Mszę św. zbiorową i nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

3. W piątek nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, które będzie odprawione po wieczornej Mszy św.

4. Przez cały Wielki Post  składamy dary dla najuboższych rodzin i osób w naszej parafii do kosza przy ołtarzu świętej Anny.

5. Od I niedzieli Wielkiego Postu tradycyjnie składamy daninę diecezjalną i parafialną. Daninę składamy w kopertach z podaniem nazwiska i adresu oraz liczby osób. Ofiara jest dobrowolna.

6. W przyszłą niedzielę przeżywamy w całym Kościele Niedzielę Ad Gentes – dzień modlitwy, postu i solidarności z Misjonarzami. Z tej racji po Mszach św. zbiórka do puszek na ten cel.

7. W sobotę proszę o posprzątanie kościoła rodziny z ul. Koźmińskiej Państwa Marków, Wojtczaków, Gajków, Szulców, Rudych, Kubiaków, Różowicz. Rodzinom, które sprzątały w sobotę serdecznie dziękuję. W Wielkim Poście nie dekorujemy ołtarzy kwiatami z tej racji ofiary zebrane na kwiaty proszę przekazywać  Paniom katechetką przeznaczone będą na dekoracje ciemnicy i grobu Pańskiego.

8. Serdecznie dziękuję paniom katechetkom Marzenie i Justynie za przygotowanie pięknej dekoracji wielkopostnej w kościele. Dziękuję Panu Maciejowi Młynarczykowi za pomoc w przygotowaniu dekoracji wielkopostnej.

9. Przy wejściu do kościoła wystawiony jest na stoliku krzyż. We wszystkich kościołach przyjął się zwyczaj, że przez cały Wielki Post wchodząc do świątyni wierni podchodzą do krzyża i całują go. Zachowajmy tę piękną tradycję również w naszym kościele. Przy krzyżu jest puszka gdzie można złożyć swoją ofiarę na kwiaty do Ciemnicy i Grobu Pańskiego.

10. Polecam prasę katolicką: Opiekuna i Gościa Niedzielnego

.