Aktualności

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 9.10.2011r.

1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12oo odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci kl. II, które przygotowują się do I Komunii św.

2. Po Mszach św. zbiórka do puszek na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

3. W środę zapraszam na Mszę św. zbiorową do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Intencje można zamawiać w kancelarii lub przed Mszą w zakrystii.

4. Nabożeństwa różańcowe są odprawiane o godz. 1730. Serdecznie zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w modlitwie różańcowej.

5. W najbliższą środę o godz. 1900 na probostwie odbędzie się spotkanie Akcji Katolickiej.

6. W piątek zapraszam na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, które będzie odprawione po wieczornej Mszy św.

7. W najbliższą sobotę proszę o posprzątanie kościoła i udekorowanie kwiatami rodziny z Głogowej od numeru 20 do 26.

8. W przyszłą niedzielę przeżywamy XI Dzień Papieski pod hasłem: „Jan Paweł II – człowiek modlitwy. Po Mszy św. o godz. 1200 dzieci ze Szkoły Podstawowej przedstawią w kościele montaż słowno – muzyczny pt.: „Jan Paweł II człowiek modlitwy”. Jak każdego roku w tym dniu zbierane są ofiary do puszek na stypendia dla zdolnej lecz biednej młodzieży naszej diecezji. W ubiegłym roku z zebranych ofiar ufundowano 66 takich stypendiów. Wesprzyjmy to piękne dzieło naszymi ofiarami.

9. W kancelarii parafialnej można zamawiać wypominki roczne i jednorazowe. Kartki do wpisania bliskich zmarłych są wyłożone na stoliku w kruchcie kościoła. Nie ustalam żadnego cennika od tzw. duszy. Ofiara składana przy wypominkach jest dobrowolna.

10. 29 października w sobotę w Kaliszu pożegnamy uroczyście całą diecezją Obraz nawiedzenia, który kończy peregrynację w naszej diecezji. Organizuję wyjazd autokarowy na tę uroczystość. Proszę by chętne osoby, które będą reprezentowały naszą parafię zapisywały się w zakrystii. Niech nasza obecność na tej uroczystości będzie wyrazem podziękowania Matce Bożej za dar nawiedzenia w naszej parafii. Bardzo proszę by do przyszłej niedzieli zapisały się chętne osoby na wyjazd, gdyż nie wiem na ile miejsc zająć autokar.

11. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy na rzutnik 4772 zł. Serdecznie dziękuję i jednocześnie informuję, że rzutnik jest już w całości spłacony.

12. W minionym tygodniu odbyło się posiedzenie Rady Parafialnej na którym obecny był rzeczoznawca, który zapoznał nas ze stanem budynków parafialnych. Budynek probostwa jest w bardzo złym stanie technicznym, w dużym stopniu zawilgocony i zagrzybiały. Wymaga natychmiastowego remontu generalnego. Koszt remontu to 650.000 – 700.000 zł. Kolejny budynek tzw. obora jest również w bardzo złym stanie technicznym. Koszt remontu to ok. 390.000 zł. Dom katechetyczny wymaga kompleksowego remontu. Orientacyjny koszt prac remontowo – modernizacyjnych to ok. 350.000 zł. Rzeczoznawca we wnioskach końcowych wykonanej na piśmie ekspertyzy napisał: wobec bardzo złego stanu technicznego wymienionych budynków koszt kompleksowego i generalnego remontu przekracza wybudowanie nowego budynku probostwa wraz z mieszkaniem dla ks. Wikariusza i salką duszpasterską. Rada Parafialna po długich dyskusjach skłania się do budowy nowego probostwa, gdyż remonty przewyższają w znacznej mierze wybudowanie nowego budynku. Problemem jest brak funduszy, dlatego podjęto decyzję o sprzedaży budynku katechetycznego, obory wraz z ziemią za kościołem, by w ten sposób pozyskać część funduszy na budowę. Zwrócimy się z prośbą do Ks. Biskupa Ordynariusza o wyrażenie zgody na sprzedaż. Pozostałą część spłacać będziemy w miesięcznych ratach firmie budowlanej ze składki w I niedziele miesiąca. Ekspertyza wywieszona jest w gablocie gdyby ktoś chciał się zapoznać ze szczegółami.

13. Od przyszłej niedzieli będę głosił misje św. w Katedrze w Kaliszu przed Nawiedzeniem Obrazu Matki Bożej. Z tego względu od następnej niedzieli przez cały tydzień nie będzie czynna kancelaria parafialna.

14. Polecam prasę katolicką : Opiekuna i Gościa Niedzielnego oraz nasz parafialny miesięcznik „Nowe Odgłosy Dzwonów”. U ministrantów i w zakrystii są do nabycia kalendarze diecezjalne na przyszły rok. Cena 3zł. Ofiary są przeznaczone jak każdego roku na Seminarium Duchowne w Kaliszu.

 

 

.