Aktualności

XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 30.10.2011r.

1. Jutro zakończenie nabożeństw różańcowych. Dzieci pozostają na Mszy św. wieczornej, gdyż po Mszy rozdane zostaną nagrody. Proszę by dzieci przyniosły ze sobą obrazki, które zbierały podczas różańca.

2. We wtorek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszym kościele o godz. 800, 1000 i o 1400 na cmentarzu parafialnym. Msza św. na cmentarzu będzie połączona z procesją z wypominkami jednorazowymi.

3. W środę zapraszam na Mszę św. zbiorową do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Intencje można zamawiać w kancelarii lub w zakrystii przed Mszą św.

4. W listopadzie różaniec o godz. 1730 będzie połączony z wypominkami jednorazowymi. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy za naszych bliskich zmarłych.

5. Wypominki roczne będą czytane w każdą niedzielę o godz. 945 przed Sumą.

6. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 1000. Ze względu na bardzo małą liczbę wiernych na Mszy św. o godz. 9 od tego piątku będzie tylko Msza św. wieczorna. Spowiedź pierwszo piątkowa od godz. 1630.

7. W I piątek zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 1630. Proszę Apostolstwo Miłosierdzia Bożego o poprowadzenie Adoracji.

8. W piątek zapraszam na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, które będzie odprawione po wieczornej Mszy św.

9. W najbliższą sobotę proszę o posprzątanie kościoła i udekorowanie kwiatami rodziny z  Głogowej od numeru 42 do 48. Rodzinom, które sprzątały w sobotę kościół serdecznie dziękuję.

10. W sobotę o godz. 1900 odbędzie spotkanie z rodzicami dzieci, które przygotowują się do I Komunii św.

11. W przyszłą niedzielę o godz. 1700 nieszpory i zmiana tajemnic różańcowych. Zapraszam Żywy Różaniec.

12. Informuję, że z liczenia wiernych na niedzielnych Mszach św. wynika, że niecałe 50% uczestniczy regularnie we Mszy św. Na Mszach było 1336 osób a komunię św. przyjęły 534 osoby.

13. W przyszłą niedzielę z racji I niedzieli miesiąca taca przeznaczona jest na spłatę nowych mikrofonów do kościoła i zakupienie zestawu bezprzewodowego.

14. Wypominki jednorazowe oraz roczne można zamawiać w kancelarii.

15. Polecam prasę katolicką : Opiekuna i Gościa Niedzielnego. U ministrantów i w zakrystii są do nabycia kalendarze diecezjalne na przyszły rok.  Cena 3zł. Ofiary są przeznaczone jak każdego roku na Seminarium Duchowne w Kaliszu. U ministrantów do nabycia wspaniała książka „Dlatego święty” autorstwa Ks. Sławomira Odery postulatora w procesie beatyfikacyjnym Jana Pawła II. Cena 15 zł. U ministrantów do nabycia płyta z pieśniami maryjnymi w wykonaniu O. Mariusza paulina, który był u nas z Obrazem – pamiątka peregrynacji Obrazu Matki Bożej. Cena 25 zł.

.