Aktualności

X NIEDZIELA ZWYKŁA –10.06.2012r.

1. Dzisiaj gościmy w naszej parafii przedstawicieli wspólnoty „Ostoja”, – wspólnoty osób niepełnosprawnych i ich opiekunów, którzy od osiemnastu lat przeżywają wspólnie wakacyjne wczaso-rekolekcje w Odolanowie.
Usłyszeliśmy świadectwo Agnieszki, która opowiedziała , jak przeżywa swoje cierpienie i czym dla niej jest „Ostoja”. Za organizację takich rekolekcji odpowiedzialni są klerycy, a w tym roku także nasz kleryk Błażej , dlatego po Mszach Świętych będziemy mogli wesprzeć wspólnotę naszą ofiarą, żeby umożliwić organizację rekolekcji. Złóżmy dar naszego serca dla potrzebujących.

2. Trwa Oktawa Uroczystości Bożego Ciała. Msze św. o godz. 18 a po nich procesje Eucharystyczne wokół kościoła.

3. Jutro o godz. 19.00 na probostwie odbędzie się kolejne posiedzenie Rady Parafialnej. Serdecznie zapraszam wszystkich radnych na spotkanie.

4. W środę zapraszam na Mszę św. zbiorową do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i nowennę, która z racji oktawy będzie odprawiona o godz. 17.45 przed Mszą św.

5. W środę przypada 13 dzień miesiąca. O godz. 20.oo zapraszam na procesję fatimską ulicami naszego miasta. Na procesję proszę przynieść z sobą lampiony.

6. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Msza św. o godz. 18 a po niej   procesja do 4 ołtarzy wokół kościoła. Serdecznie zapraszam do licznego udziału.

7. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msza św. z homilią o godz. 18 a po niej procesja eucharystyczna do figury Pana Jezusa przy blokach.

8. W ostatnim czasie została zakupiona tuba wraz z zestawem bezprzewodowym do nagłośnienia procesji, relikwiarz na relikwie błog. Jana Pawła II oraz nowy świecznik na ołtarz. Koszt inwestycji to 3890zł.

9. W sobotę proszę o posprzątanie kościoła następujące rodziny z ul. Kaliskiej:  Pomianków, Peszków, Kamińskich, Młynarczyków, Świniarskich, Zgoliński, Cerekwickich i Gromadów.

10. Organizuje 4 dniową pielgrzymkę do Wadowic, Kalwarii Zebrzydowskiej, Krakowa i Sanktuarium Bożego Miłosierdzia  w Łagiewnikach. Pielgrzymka odbędzie się w dniach od 27 do 30 sierpnia. Program pielgrzymki wywieszony jest w gablocie.

11. Polecam prasę katolicką : Opiekuna i Gościa niedzielnego oraz Małego Gościa dla dzieci.

.