Aktualności

XI NIEDZIELA ZWYKŁA –17.06.2012r.

1. Dzisiaj po mszach św. zbiórka do puszek na potrzeby Caritas naszej diecezji.
2. Nabożeństwa czerwcowe są odprawiane w naszym kościele o godzinie 17.30. Serdecznie zapraszam  do wspólnej modlitwy.
3. W środę zapraszam na Mszę św. zbiorową do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i nowennę.
4. W sobotę proszę o posprzątanie kościoła następujące rodziny z ul. Kaliskiej: Niezgódków, Rybickich, Wolniaków, Gromadów, Wawrzyniaków, Matysiaków, Kulasów, Pyszlów, Szyszkiewiczów.
5. Na ostatnim posiedzeniu Rady Parafialnej zgodnie z postanowieniami Synodu Diecezji Kaliskiej i ustawie państwowej dotyczącej cmentarzy parafialnych i komunalnych podjęto decyzję o inwentaryzacji grobów na cmentarzu i umieszczeniu na cmentarzu regulaminu. Zgodnie z prawem cmentarnym obowiązuje opłata dzierżawy za miejsce na okres 20 lat. Po upływie 20 lat jeśli właściciel grobu nie przedłuży dzierżawy na następne 20 lat grób może być użyty do ponownego pochówku. Na postawienie nagrobka, montowanie ławek, sadzenie krzewów przy grobach, układanie chodników, wymagana jest zgoda zarządcy cmentarza którym jest proboszcz. Aby uzyskać zgodę na postawienie nagrobka, należy przedstawić projekt oraz uiścić opłatę w wysokości 10 % wartości nagrobka.
6. W pierwszą niedzielę czerwca zebraliśmy na prace związane z odrestaurowaniem ołtarza 3327 zł. Koszt całkowity bez figur to 12 tysięcy zł.
7. Pragnę poinformować że dzięki pewnym osobom z parafii napotykamy ogromne trudności z rozpoczęciem budowy plebani. Pani konserwator jak na razie nie pozwala na budowę plebanii w centrum ogrodu lecz stoi na stanowisku by nowa plebania powstała na miejscu starej albo by parafia rozbudowała i wyremontowała starą plebanie co podwoiłoby koszty. Drugim problemem jest to że na czas budowy na miejscu starej plebani nie mam gdzie mieszkać.
8. Wiele osób pyta mnie skąd biorę pieniądze na różne inwestycje w kościele. Otóż zgodnie z prawem kościelnym ofiary które składacie na tacę są właśnie przeznaczone na te cele. Przykre jest dla mnie to że są osoby, które zamiast się cieszyć to tylko krytykują. Ponadto informuję, że do wielu inwestycji dokładam z moich osobistych dochodów pochodzących z intencji, czy ofiar z racji pogrzebów, ślubów, chrztów, które według prawa kościelnego powinny być przeznaczone na utrzymanie księdza. Może lepiej było by gdybym nic nie robił.
9. W sobotę na godzinę 1900 zapraszam na ognisko w ogrodzie plebani scholę dziecięcą oraz służbę liturgiczną ołtarza.
10. Organizuje 4 dniową pielgrzymkę do Wadowic, Kalwarii Zebrzydowskiej, Krakowa i Sanktuarium Bożego Miłosierdzia  w Łagiewnikach. Pielgrzymka odbędzie się w dniach od 27 do 30 sierpnia. Program pielgrzymki wywieszony jest w gablocie.
11. Polecam prasę katolicką : Opiekuna i Gościa niedzielnego.

.