Aktualności

UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA ŚW. JANA CHRZCICIELA – 24.06.2012r.

1. Nabożeństwa czerwcowe są odprawiane w naszym kościele o godzinie 1730. Serdecznie zapraszam  do wspólnej modlitwy.

2. We wtorek na godzinę 1100 proszę chętne osoby o pomoc w przeniesieniu rzeczy parafialnych ze starej organistówki i obory

3. We wtorek po wieczornej mszy św. zapraszam na probostwo grupę Apostolstwa Miłosierdzia Bożego

4. W środę zapraszam na Mszę św. zbiorową do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i nowennę.

5. W środę o godzinie 1830 na probostwie odbędzie się posiedzenie rady parafialnej. Serdecznie zapraszam wszystkich radnych.

6. W czwartek o godzinie 1600 w Konkatedrze w Ostrowie Wlkp. nasz parafianin kleryk Błażej Jędrzejak przyjmie święcenia diakonatu. W imieniu Błażeja zapraszam chętnych parafian do uczestniczenia w tej uroczystości.

7. W piątek przypada uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. z homiliami w naszym kościele o godzinie 1000 i  1800 . Taca z tego dnia przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

8. W piątek przypada zakończenie roku szkolnego. Msza św. dziękczynna o godzinie 800 . Serdecznie zapraszam uczniów nauczycieli i rodziców.

9. W sobotę proszę o posprzątanie kościoła następujące rodziny z ul. Wałowej: Dobisiaków, Łuszczków, Chrobotów, Kaźmierczaków, Kmiecików, Kurowskich, Kluczyków, Tomczaków, Zybałów.

10. W przyszłą niedzielę przypada I niedziela miesiąca. Z tej racji po mszy o godzinie 1000 zmiana tajemnic różańcowych.

11. Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na renowację ołtarza głównego.

12. W ostatnim czasie zostały poddane renowacji dwa zabytkowe relikwiarze  z relikwiami św. Pawła Apostoła oraz św. Benigny i Urbana oraz krzyż. Zostały zakupione dwa komplety jednakowych ornatów w kolorze białym i zielonym na dni powszednie. Koszt inwestycji to 1460 zł.

13. Pragnę poinformować, że otrzymaliśmy zgodę na budowę nowej plebanii, którą rozpoczniemy 2 lipca.

14. Organizuje 4 dniową pielgrzymkę do Wadowic, Kalwarii Zebrzydowskiej, Krakowa i Sanktuarium Bożego Miłosierdzia  w Łagiewnikach. Pielgrzymka odbędzie się w dniach od 27 do 30 sierpnia. Program pielgrzymki wywieszony jest w gablocie.

15. Dzisiaj o godzinie 1530 w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury w Raszkowie odbędzie się promocja albumu ,, Dawny Powiat Odolanowski na starych pocztówkach 1887 – 1932” w programie koncert Jarosława Bothura jednego z najlepszych Jazzmanów młodego pokolenia w Polsce rodem z Raszkowa

16. Polecam prasę katolicką : Opiekuna i Gościa niedzielnego.

.