Aktualności

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 9.09.2012r.

1. Jutro o godzinie 1830 odbędzie się na probostwie spotkanie nowej grupy duszpasterskiej „ Totus Tuus ‘’. Zapraszamy chętne osoby, które chciałyby włączyć się w szerzenie kultu Błogosławionego Jana Pawła II i zgłębianie jego nauczania.

2. We wtorek o godzinie 1830 odbędzie się na probostwie posiedzenie Rady Parafialnej.

3. W środę zapraszam na Mszę Świętą zbiorową i nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. W czwartek przypada 13 dzień miesiąca. Serdecznie zapraszam na nabożeństwo fatimskie które rozpocznie się o godzinie 2000 w kościele. Proszę przynieść ze sobą lampiony.

5. W sobotę proszę o posprzątanie kościoła następujące rodziny z ul. Parkowej, Środkowej i Wiśniowej: Państwa Maciągów, Borochów, Jankowskich, Białków,  Maciejewskich, Kosińskich, Wieczorków, Dziurnych i Górków. Serdecznie dziękuje rodzinom, które wczoraj sprzątały kościół.

6. W sobotę o godzinie 1400 odbędzie się w kościele spotkanie liturgicznej służby ołtarza.

7. W przyszłą niedzielę przypada odpust Podwyższenia Krzyża Świętego. Na mszy św. o godzinie 1000 zaśpiewa gościnnie chór z Chocianowa. Sumę odpustową o godzinie 1200 odprawi ks. Jan Wolniak dyrektor domu księży emerytów z Ostrowa Wlkp. Sumę odpustową uświetni śpiew Towarzystwa Śpiewu w Raszkowie. Serdecznie zapraszam asystę procesyjną, osoby które noszą feretrony i sztandary. Dzieci, które w tym roku były u I Komunii Świętej  proszę by przyszły w strojach komunijnych, a dziewczynki by sypały kwiaty podczas procesji.

8. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na KUL.

9. Przepraszam mieszkańców Głogowej, że nie mogłem odprawić mszy św. dożynkowej ponieważ znalazłem się w szpitalu.

10. W ubiegłą niedzielę zebrano 3020 zł na ołtarz główny. Serdecznie dziękuję za ofiary na ten cel.

11. Witamy w naszej parafii Pana Mariusza Makowskiego, który będzie pełnił obowiązki organisty. Ukończył studium organistowskie w Kaliszu. Pochodzi z parafii Kowalew a został polecony przez księdza prof. Mrozińskiego, dyrektora studium organistowskiego w Kaliszu.

12. Polecam prasę katolicką: Opiekuna , Gościa niedzielnego, Mały Gość dla dzieci oraz nowy numer naszego parafialnego miesięcznika. Jak każdego roku są do nabycia kalendarze diecezjalne na przyszły rok . Cena za sztukę- 5 zł. Ofiary przeznaczone są na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Kaliszu.

.