Aktualności

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 16.09.2012r.

1. Dzisiaj przeżywamy w naszej parafii Uroczystość odpustową Podwyższenia Krzyża Świętego. Suma odpustowa z procesją Eucharystyczną o godzinie 12. Dziękujemy Bogu za dar odkupienia i Jego niepojętą miłość wyrażoną w tajemnicy Krzyża Chrystusowego.

2. Dzisiaj po Mszach Świętych zbiórka do puszek na KUL

3. W środę zapraszam na Mszę Świętą zbiorową i nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. W piątek zapraszam na katechezę przygotowującą do sakramentu małżeństwa i życia w rodzinie młodzież klas II szkół ponad gimnazjalnych. Spotkanie odbędzie się o godzinie 1830 w kościele. Przypominam,  że  katecheza ta jest obowiązkowa.

5. W sobotę proszę o posprzątanie kościoła następujące rodziny z ul. Polnej: Państwa Malągów, Grzybów, Panią Biegańską, Drabent, Państwa Domagałów, Szczepaniaków, Franców, Żukowskich . Serdecznie dziękuje rodzinom, które wczoraj sprzątały kościół.

6. W przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godzinie 1200 odbędzie się poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dla uczniów klas I.

7. W tym tygodniu zostało zakupione relikwiarium, w którym będą przechowywane relikwie Błogosławionego Jana Pawła II. Koszt relikwiarium to 1850 zł z czego 300 zł. złożyły w darze osoby, które były na pielgrzymce szlakiem Błogosławionego Jana Pawła II.

8. W nocy z wtorku na środę miało miejsce włamanie na probostwie. Dziwne jest to że nic nie zginęło jedynie porysowano mi samochód. Sprawa została zgłoszona na policję.

9. Polecam prasę katolicką: Opiekuna , Gościa niedzielnego, Mały Gość dla dzieci oraz nowy numer naszego parafialnego miesięcznika. Jak każdego roku są do nabycia kalendarze diecezjalne na przyszły rok . Cena za sztukę- 5 zł. Ofiary przeznaczone są na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Kaliszu.

.