Aktualności

XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 04.11.2012r.

1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1000zmiana tajemnic różańcowych. Serdecznie zapraszam Żywy Różaniec.

2. W środę zapraszam na Mszę Świętą zbiorową i nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

3. W środę po wieczornej Mszy św. odbędzie się na probostwie kolejne spotkanie formacyjne Akcji Katolickiej.

4. Przez cały listopad o godzinie 1745 modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy za naszych bliskich zmarłych. Spowiedź codziennie od godz. 1730

5. W piątek po wieczornej Mszy św. zapraszam na kolejne spotkanie połączone z katechezą młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. Spotkanie odbędzie się w kościele.

6. W sobotę proszę o posprzątanie kościoła następujące rodziny z ul. Polnej blok 24: Państwa Bętkowskich, Skulskich, Marciszewskich, Jakubków, Marców, Bizanów, Szatkowskich, Piotrowskich. Serdecznie dziękuje rodzinom, które wczoraj sprzątały kościół.

7. Dziękuję za dzisiejsze ofiary przeznaczone na spłatę renowacji ołtarza głównego.

8. W przyszłą niedzielę parafia Skrzebowa będzie świętowała 75- lecie budowy kościoła. Uroczysta Msza św. zostanie odprawiona o godz. 1100. O godz. 1600 w Raszkowskim Domu Kultury zostanie przedstawiony spektakl „Jak budowano kościół w Skrzebowej”.

9. Na ostatnim posiedzeniu Rady Parafialnej podjęto tematy związane z budową nowej plebanii. Do końca listopada ma być zakończony stan surowy zamknięty wraz z oknami. Podjęto również decyzję, że 2 składki z grudnia i stycznia tak jak to było w poprzednich latach będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła. Podjęto także sprawę remontu kaplicy przedpogrzebowej. Część pieniędzy na remont będzie pochodził z ofiar, które co miesiąc składa Żywy Różaniec  przy okazji zmiany tajemnic różańcowych. Prace rozpoczęłyby się wiosną przyszłego roku.

10. Polecam prasę katolicką: Opiekuna , Gościa niedzielnego, Mały Gość dla dzieci oraz nowy numer parafialnego miesięcznika: „Nowe Odgłosy Dzwonów”. Jak każdego roku są do nabycia kalendarze diecezjalne na przyszły rok. Cena za sztukę- 5 zł. Ofiary przeznaczone są na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Kaliszu.

.