Aktualności

NIEDZIELA PALMOWA – 24.03.2013r.

 1. Dzisiaj na godzinę 2000 zapraszam wszystkich na parafialną Drogę Krzyżową ulicami naszego miasta. Rozpoczęcie w kościele. Proszę by przynieść ze sobą lampiony. Krzyż przy poszczególnych stacjach będą niosły różne stany.
 2. Jutro Msza Święta wieczorna będzie odprawiona o godzinie 1830 ze względu na spowiedź w Jankowie Zaleśnym.
 3. W środę zapraszam na Mszę św. zbiorową i nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 4. Do wtorku składamy dary dla potrzebujących w naszej parafii. W środę na godzinę 1000 zapraszam na probostwo Apostolstwo Miłosierdzia Bożego, które przygotuje paczki. Prosimy, by osoby, które otrzymują pomoc na święta zgłosiły się po odbiór w środę od godz. 1600 do 1700 na probostwo. Dziękuję wszystkim, którzy przynieśli dary dla najuboższych rodzin i osób w naszej parafii.
 5. Od I niedzieli Wielkiego Postu tradycyjnie składamy daninę diecezjalną i parafialną. Daninę składamy w kopertach z podaniem nazwiska i adresu oraz liczby osób. Ofiara jest dobrowolna. Do tej pory daninę złożyło 342 rodzin na 827 rodzin które mieszkają na terenie naszej parafii.
 6. W środę proszę o gruntowne posprzątanie kościoła przed świętami rodziny z ulic Łagodnej, Słonecznej i Jarocińskiej: Państwa Kaczmarków, Puców, Pasków, Borkowskich, Włodarczyków, Cicharskich, Dwornikowskich, Wawrzyniaków, Dobisiaków, Górków, Wieczorków, Strzyżycka, Sąpór. Rodzinom, które sprzątały w sobotę serdecznie dziękuję. W Wielkim Poście nie dekorujemy ołtarzy kwiatami z tej racji ofiary zebrane na kwiaty proszę przekazywać do kancelarii parafialnej przeznaczone będą na dekoracje ciemnicy i grobu Pańskiego.
 7. Od środy będzie przerwa w nawiedzeniu Obrazu Matki Bożej. Proszę, by na wieczorną Mszę św. przynieść obraz do kościoła.
 8. Zapraszam do licznego udziału w Triduum Paschalnym, które rozpoczyna świętowanie największych tajemnic naszej wiary. Wielki Czwartek – Msza św. wieczerzy Pańskiej z obrzędem umycia nóg o godz. 1800. Wielki Piątek – Liturgia Męki i Śmierci Pańskiej o godz. 1800. Ofiary składane przy adoracji Krzyża są jak każdego roku przeznaczone na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie. O godz. 2100 wyruszy z kościoła wielkopiątkowa Droga Krzyżowa na cmentarz parafialny. Proszę przynieść lampiony i znicze, które na zakończenie położymy na grobach naszych bliskich. Proszę strażaków o zabezpieczenie trasy przejścia. Przypominam, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Na prośbę parafian, którzy nie mogą uczestniczyć w liturgii Wielkiego Piątku będą mogli ucałować Krzyż również w Wielką Sobotę przychodząc do kościoła na poświęcenie pokarmów. Wielka Sobota – Liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 2100, która zakończy się procesją rezurekcyjną. Proszę przynieść na Liturgię świece, gdyż będzie odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Proszę asystę procesyjną o przygotowanie feretronów. Poświęcenie pokarmów w Wielką Sobotę w kościele od godz. 11 do 15 co godzinę. Poświęcenie w Głogowej o godz. 1000, w Drogosławiu o 1030 a na Moszczance o godz. 1130.
 9. Od Wielkiego Czwartku po wieczornej liturgii podejmiemy czuwania przy Ciemnicy a potem przy Grobie Pańskim. Porządek czuwań wywieszony jest w gablocie oraz w „Odgłosach dzwonów”. Trwajmy na modlitwie przed Jezusem dziękując mu za dar odkupienia. Proszę, by strażacy zaciągnęli wartę podczas czuwań.
 10. W I dzień Świąt Zmartwychwstania Pańskiego Msze św. w naszym kościele będą odprawione o godz. 1000, 1200.
 11. Organizujemy jednodniową pielgrzymkę dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców do Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Toruniu wraz ze zwiedzaniem miasta oraz planetarium. Pielgrzymka odbędzie się 15 czerwca w sobotę. Zapraszam również chętne osoby które chciałyby z nami pojechać do Torunia do zapisywania się na pielgrzymkę w zakrystii. Koszt wyjazdu wraz z ubezpieczeniem wynosi 60 zł.
 12. Polecam prasę katolicką : Opiekuna i Gościa Niedzielnego oraz nowy numer naszego miesięcznika: „Nowe odgłosy dzwonów”. Jest również do nabycia dwumiesięcznik „ Miłujcie się”.

.