d_1959

PRYMICJA KSIĘDZA BŁAŻEJA JĘDRZEJAKA

„Nie lękaj się, bo cię wykupiłem! Wezwałem cię po imieniu, jesteś mój!

 Drogi jesteś w moich oczach, obdarzyłem cię miłością”   (Iz 43, 1.4)

 

2 czerwca 2013 r. w naszej parafii przeżywaliśmy niecodzienną uroczystość, prymicję księdza Błażeja Jędrzejaka, który 25 maja tego roku przyjął święcenia kapłańskie w Katedrze św. Mikołaja w Kaliszu z rąk biskupa Edwarda Janiaka.

Uroczystość rozpoczęła procesja z plebanii, w której uczestniczyła służba liturgiczna, sztandar Szkoły Podstawowej im. A. Fiedlera w Raszkowie, której absolwentem jest ks. Błażej oraz sztandar Gimnazjum w Raszkowie. Księdza Prymicjanta otoczyły dziewczynki pierwszo komunijne niosące wieniec. Neoprezbiterowi w procesji do kościoła towarzyszyła mama, najbliższa rodzina, ksiądz proboszcz Grzegorz Kamzol oraz zaproszeni księża. Mszę św. uświetnił Chór Towarzystwa Śpiewu w Raszkowie, parafialna schola, oraz Jacek i Janek Rubachowie, którzy wraz z Anią Jagodzińską wykonali specjalnie przygotowaną na tę okazję pieśń pt. „Sutanna”.

Na zakończenie Mszy Świętej nowo wyświęcony kapłan udzielił uczestnikom liturgii indywidualnego błogosławieństwa prymicyjnego, dzięki któremu wierni będący w stanie łaski uświęcającej mogli uzyskać odpust zupełny. Błogosławieństwo było
w następującej kolejności: księża, siostry zakonne, mama, najbliższa rodzina
i pozostali wierni.

Wzruszającym momentem uroczystości  były podziękowania Prymicjanta Panu Bogu i ludziom, najpierw mamie, przełożonym, księżom , całej rodzinie, nauczycielom
i wychowawcom. Dziękował za życie, za przykład wiary, za pomoc w odkryciu
i pielęgnowaniu jego powołania, za wszelkie wsparcie, za przygotowanie prymicji.

 

Życzymy Ci  Księże Błażeju, byś przez całe swoje życie podążał z ufnością i nadzieją za Panem.

 

.