Aktualności

XX NIEDZIELA ZWYKŁA – 14.08.2011r.

1. Dzisiaj po Mszach św. zbiórka do puszek na nasze diecezjalne Radio Rodzina.

2. Dzisiaj o godz. 15.oo w Głogowej Msza św. dziękczynna za tegoroczne plony.

3. Jutro  przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. w naszym kościele jak w każdą niedzielę. Na Mszach św. poświęcenie kwiatów, zbóż i ziół.

4. Jutro podczas Mszy św. o godz. 10.oo rozpocznie się nawiedzenie Matki Bożej Częstochowskiej po rodzinach naszej parafii. Rozpoczęcie od Drogosławia od pani Ireny Grzesiek. Wraz z obrazem rodzina otrzymuje modlitewnik nawiedzenia i kronikę w której wpisujemy nasze podziękowania i prośby. Rodzina, która w danym dniu przeżywa nawiedzenie uczestniczy w wieczornej Mszy św. a po niej przejmuje obraz od poprzedniej rodziny. Zachęcam do spowiedzi i komunii św. w dniu nawiedzenia Matki Bożej, by z czystym sercem Ją przyjąć w swoim domu.

5. Codziennie o godz. 18.oo przed Mszą św. wieczorną w naszym kościele modlimy się na różańcu. Modlitwę prowadzą Koła Żywego Różańca.

6. Po spotkaniu z zelatorkami Żywego Różańca ustaliliśmy, że od września będzie inaczej przebiegało sprzątanie świątyni i ubieranie ołtarzy kwiatami, ponieważ dla róż jest to ogromne obciążenie przede wszystkim ze względu, że jest w nich wiele starszych osób. Od września będę ogłaszał ulicami i numerami domów kto w danym tygodniu sprząta kościół i stroi w kwiaty. Myślę, że nie będzie to duże obciążenie, gdyż wypadnie raz na dwa lata dla rodziny.

7. W środę  zapraszam na  Mszę  św. zbiorową do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Intencje  można zamawiać w kancelarii lub przed Mszą w zakrystii.

8. W  piątek o godz. 18.15 zapraszam na Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

9.  W tym tygodniu zakupiłem komplet ornatów zielonych i kapę pogrzebową oraz głośnik na zewnątrz kościoła.  W ubiegłą niedzielę zebraliśmy na rzutnik ledowy 4768zł.  Jak informowałem rzutnik będzie nas kosztował 11.800zł. Jeśli ktoś chciałby złożyć jakąś ofiarę na ten cel to byłbym bardzo wdzięczny, gdyż rzutnik będzie zainstalowany w kościele jeszcze w tym miesiącu.

10. Polecam prasę katolicką : Opiekuna i Gościa Niedzielnego.  U ministrantów i w zakrystii są do nabycia kalendarze diecezjalne na przyszły rok. Cena 3zł. Ofiary są przeznaczone jak każdego roku na Seminarium Duchowne w Kaliszu.

.