Aktualności

RORATY 2013

Tegoroczne Msze św. roratnie odprawiane były codziennie od poniedziałku do soboty.

Do Bożego Narodzenia  przygotowywaliśmy się idąc uBogą drogą śladami piętnastu świętych. Podczas rorat dzieci poznawały ich życie przepełnione troską o ubogich i codziennie otrzymywały medaliony z  wizerunkami tych świętych.

Hasło rorat „uBoga droga- skarby niebieskie” zaproponował papież Franciszek pragnąc uczyć już najmłodszych wrażliwości na los ubogich i potrzebujących.

Towarzyszyła nam również piosenka pod tym samym tytułem, której myśl przewodnia brzmiała „Tyle masz ile dasz”. Te słowa wzięli sobie mocno do serca również dorośli parafianie przygotowując, wzorem lat poprzednich, dary dla potrzebujących rodzin,  a szczególnie dzieci.

Najwytrwalsi uczestnicy rorat otrzymali w nagrodę List od Ojca Świętego Franciszka, słodycze i kolorowe bajeczki. Niektóre z nich dorośli czytali dzieciom po Mszach św. roratnich.

.