Aktualności

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 28.08.2011r.

 1. W czwartek rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszam nauczycieli, wychowawców, katechetów oraz uczniów gimnazjum i szkoły podstawowej na Mszę św. o godz. 8.oo. Spowiedź przed rozpoczęciem roku szkolnego we wtorek i środę od godz. 17.30.
 2. W piątek przypada I piątek miesiąca. Msze św. w naszym kościele o godz. 9.oo i 18.3o. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 17.oo.
 3. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w piątek od godz. 10.30
 4. Od czwartku będę głosił rekolekcje przed nawiedzeniem Obrazu Matki Bożej w Pogorzelicy , dlatego wyjątkowo zmiana tajemnic różańcowych będzie w II niedzielę września.
 5. W środę  zapraszam na  Mszę  św. zbiorową do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Intencje  można zamawiać w kancelarii lub przed Mszą w zakrystii.
 6. W  piątek o godz. 18.15 zapraszam na Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
 7. Ofiary z tacy z przyszłej niedzieli będą przeznaczone na spłatę rzutnika zakupionego do kościoła. Pozostało nam do zapłaty 7100 zł.
 8. W najbliższą sobotę proszę o posprzątanie kościoła i udekorowanie kwiatami rodziny z Drogosławia od numeru 1 – 8. Porządek sprzątania kościoła do końca listopada wywieszony jest w gablocie.
 9. W sobotę o godz. 15.00 w domu katechetycznym zbiórka dla ministrantów i wszystkich  chłopców, którzy chcieliby zasilić szeregi liturgicznej służby ołtarza naszej parafii. Serdecznie zachęcam szczególnie chłopców, którzy w tym roku byli u I Komunii św.
 10.  W tym tygodniu został założony głośnik na chórze oraz zakupiłem nowe pojemnościowe mikrofony wraz z zestawem bezprzewodowym. Inwestycja ta kosztowała 4090zł.
 11.  Polecam prasę katolicką : Opiekuna i Gościa Niedzielnego oraz Małego Gościa dla dzieci.  U ministrantów i w zakrystii są do nabycia kalendarze diecezjalne na przyszły rok. Cena 3zł. Ofiary są przeznaczone jak każdego roku na Seminarium Duchowne w Kaliszu.
 12.  W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na głodujących w Afryce.

.