XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 11.09.2011r.

 1. W środę  zapraszam na  Mszę  św. zbiorową do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Intencje  można zamawiać w kancelarii lub przed Mszą w zakrystii.
 2. W  piątek o godz. 18.15 zapraszam na Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
 3. W najbliższą sobotę proszę o posprzątanie kościoła i udekorowanie kwiatami rodziny z Drogosławia od numeru 16 do 24. Porządek sprzątania kościoła do końca listopada wywieszony jest w gablocie.
 4. Od dzisiejszej  niedzieli zostaje wprowadzona Msza św. dla dzieci o godz. 12. Bardzo proszę by dzieci przychodziły na tę Mszę św. Proszę by dzieci zajmowały miejsca w ławkach przed ołtarzem.
 5. Dzisiaj o godz. 17.30 nieszpory i zmiana tajemnic różańcowych. Zapraszam wszystkie Koła Żywego Różańca. Proszę zelatorki, które jeszcze nie dostarczyły listy swojej róży o przyniesienie listy na zmianę tajemnic.
 6. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy w naszej parafii Uroczystość odpustową Podwyższenia Krzyża św. Suma odpustowa z procesją eucharystyczną o godz. 12.oo. Serdecznie zapraszam asystę procesyjną, dziewczynki sypiące kwiatki i wszystkich parafian. Zgromadźmy się licznie, by dać świadectwo naszej wiary i wdzięczności za dar odkupienia.
 7. W piątek zapraszam na godz. 17.30 osoby , które chciałyby szerzyć kult Miłosierdzia Bożego. Chciałbym założyć w naszej parafii grupę Apostolstwa Miłosierdzia Bożego. W grupie tej może znaleźć swoje miejsce każdy, dlatego zachęcam Was kochani parafianie do włączenie się w ten apostolat. Spotkanie odbędzie się w kościele.
 8. Jeszcze raz zwracam się z gorącą prośbą do chłopców i młodzieży męskiej o włączenie się w szeregi liturgicznej służby ołtarza. Zapraszam na zbiórkę w sobotę na godz. 17.00. Spotkanie odbędzie się w domu katechetycznym.
 9. W przyszłą niedzielę po Mszach św. zbiórka do puszek na KUL.
 10.  Polecam prasę katolicką : Opiekuna i Gościa Niedzielnego oraz Małego Gościa dla dzieci.  U ministrantów i w zakrystii są do nabycia kalendarze diecezjalne na przyszły rok. Cena 3zł. Ofiary są przeznaczone jak każdego roku na Seminarium Duchowne w Kaliszu.
 11. Bóg zapłać za ofiary z ubiegłej niedzieli na spłatę rzutnika do kościoła. Zebrano 4540zł.
 12. W tym tygodniu została zakupiona kosa spalinowa dla potrzeb otoczenia kościoła i cmentarza parafialnego. Uregulowany został stan prawny – akt własności probostwa, budynków parafialnych oraz ziemi za kościołem. Do tej pory nie było księgi wieczystej. Uregulowanie tych spraw kosztowało 1090 zł.

.