XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – 18.09.2011r

 1. Dzisiaj przeżywamy  naszej parafii Uroczystość odpustową Podwyższenia Krzyża św. Suma odpustowa z procesją eucharystyczną o godz. 12.oo. Dziękujmy Bogu za dar odkupienia i Jego niepojętą miłość wyrażoną w tajemnicy Krzyża Chrystusowego.
 2. Dzisiaj po Mszach św. zbiórka do puszek na KUL.
 3. W środę  zapraszam na  Mszę  św. zbiorową do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Intencje  można zamawiać w kancelarii lub przed Mszą w zakrystii.
 4. W  piątek o godz. 18.15 zapraszam na Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Ogromnie się cieszę, że w piątek zawiązała się grupa Apostolstwa Miłosierdzia Bożego w naszej parafii. Zapraszam chętne osoby, które nie tylko przez modlitwę ale również konkretne czyny miłości wobec ludzi chorych, samotnych, ubogich chcą szerzyć kult Jezusa Miłosiernego. Grupa spotyka się w każdy piątek na Koronce do Miłosierdzia Bożego wa raz w miesiącu na spotkaniu formacyjnym. Najbliższe spotkanie odbędzie się w środę  28 września o godz. 19.15.
 5. W najbliższą sobotę proszę o posprzątanie kościoła i udekorowanie kwiatami rodziny z Głogowej od numeru 1 do 6a. Porządek sprzątania kościoła do końca listopada wywieszony jest w gablocie.
 6. Dziękuję Róży III za prowadzenie różańca przed wieczorną Mszą św. Proszę Różę V zelatorki pani Strzyżyckiej o prowadzenie modlitwy różańcowej przez kolejne 2 tygodnie.
 7. W piątek zapraszam na katechezę przygotowującą do sakramentu małżeństwa i życia w rodzinie młodzież klas II szkół ponadgimnazjalnych. Spotkanie odbędzie się w dwóch grupach. Pierwsza o godz. 18.oo a II o 19.oo.
 8. W sobotę ministranci naszej parafii jadą do Kalisza na pielgrzymkę ministrantów Diecezji Kaliskiej.
 9. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.oo odbędzie się spotkanie rodziców i dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii św. Proszę, by wszyscy rodzice byli obecni na spotkaniu, które odbędzie się w kościele.
 10. Trwa nawiedzenie Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej po rodzinach naszej parafii. Po Józefowie Matka Boża nawiedzi rodziny Głogowej ( od końca wioski).
 11. Od dzisiaj wznawiamy wydawanie miesięcznika parafialnego „ Nowe Odgłosy dzwonów”. Dziękuję Akcji Katolickiej, która podjęła się redagowania miesięcznika. Liczę, że miesięcznik trafi do każdej rodziny. Ofiara dobrowolna. Ministranci przed kościołem będą rozprowadzać nasze parafialne czasopismo.
 12. Polecam prasę katolicką : Opiekuna i Gościa Niedzielnego oraz Małego Gościa dla dzieci.  U ministrantów i w zakrystii są do nabycia kalendarze diecezjalne na przyszły rok. Cena 3zł. Ofiary są przeznaczone jak każdego roku na Seminarium Duchowne w Kaliszu.
 13.  W tym tygodniu został zakupiony nowy ornat do odprawiania Mszy św. ślubnych.

.