Aktualności

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 16.10.2011r.

1. Przeżywamy XI Dzień Papieski pod hasłem: „Jan Paweł II – człowiek modlitwy. Na Mszy św. o godz. 12.oo dzieci ze Szkoły Podstawowej przedstawią w kościele montaż słowno- muzyczny pt. : „Jan Paweł II człowiek modlitwy”. Jak każdego roku dzisiaj zbierane są ofiary do puszek na stypendia dla zdolnej lecz biednej młodzieży naszej diecezji. W ubiegłym roku z zebranych ofiar ufundowano 66 takich stypendiów. Wesprzyjmy to piękne dzieło naszymi ofiarami.

2. W środę  wyjątkowo nie będzie  Mszy  św. zbiorowej do Matki Bożej Nieustającej Pomocy ze względu na głoszone przez ks. Proboszcza misje w Katedrze w Kaliszu.

3. Nabożeństwa różańcowe są odprawiane o godz. 17.30. Serdecznie zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w modlitwie różańcowej.

4. W piątek zapraszam na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, które będzie odprawione po wieczornej Mszy św.

5. W piątek zapraszam na katechezę przygotowującą do sakramentu małżeństwa i życia w rodzinie młodzież klas II szkół ponadgimnazjalnych. Spotkanie odbędzie się w dwóch grupach. Pierwsza o godz. 18.oo a II o 19.oo.

6. W najbliższą sobotę proszę o posprzątanie kościoła i udekorowanie kwiatami rodziny z  Głogowej od numeru 27 do 33. Rodzinom, które sprzątały w sobotę kościół serdecznie dziękuję.

7. 29 października w sobotę w Kaliszu pożegnamy uroczyście całą diecezją Obraz nawiedzenia, który kończy peregrynację w naszej diecezji. Organizuję wyjazd autokarowy na tę uroczystość. Proszę by chętne osoby, które będą reprezentowały naszą parafię zapisywały się w zakrystii. Niech nasza obecność na tej uroczystości będzie wyrazem podziękowania Matce Bożej za dar nawiedzenia w naszej parafii. Dzisiaj jest ostateczny termin zapisania się na pielgrzymkę.

8. W tym tygodniu nie będzie czynna kancelaria parafialna ze względu na to, że ks. Proboszcz głosi misje w katedrze w Kaliszu.

9. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek dla diecezjan poszkodowanych w wyniku klęski żywiołowej.

10. Polecam prasę katolicką : Opiekuna i Gościa Niedzielnego oraz nasz parafialny miesięcznik „Nowe Odgłosy Dzwonów”. U ministrantów i w zakrystii są do nabycia kalendarze diecezjalne na przyszły rok.  Cena 3zł. Ofiary są przeznaczone jak każdego roku na Seminarium Duchowne w Kaliszu. U ministrantów do nabycia wspaniała książka „Dlatego święty” autorstwa Ks. Sławomira Odery postulatora w procesie beatyfikacyjnym Jana Pawła II. Cena 15 zł.

.