Aktualności
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Niedziela Powołaniowa – 15.11.2015

Co dwa lata w każdej parafii naszej Diecezji jest tak zwana „Niedziela Powołaniowa podczas której klerycy Wyższego Seminarium Duchownego w Kaliszu dzielą się swoim powołaniem, opowiadają o życiu kleryckim i zbierają ofiary na utrzymanie swojej Alma Mater. W tym roku byli nam dobrze znani klerycy Paweł pochodzący z Raszkowa i Krzysztof, który przebywa w naszej parafii na praktyce.

Podczas Mszy klerycy zamiast homilii dzielili się świadectwami swojego powołania, a po Mszach Świętych kwestowali przed kościołem. Dodatkowo po Mszy Św. o godz. 1000 miało miejsce spotkanie kleryków z Liturgiczną Służbą Ołtarza naszej parafii.

 

„Seduxisti me Domine et seductus sum”

 

“Uwiodłeś mnie Panie, a ja pozwoliłem się uwieść” (Jr 20,7)

.