Aktualności

I NIEDZIELA ADWENTU – 27.11.2016

1. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła mieszkańcom ul. Jarocińskiej 20 i Łąkowej Za tydzień proszę mieszkańców ul. Jarocińskiej 30-39.

2. Dzisiaj po Mszy Świętej zbiórka ofiar na Mikołaja (wszystkie Dzieci dostaną to samo!) i na paczki żywnościowe dla najuboższych. Za tydzień pojawią się też tradycyjne serduszka. Świece Caritas na stół Wigilijny można kupić w Zakrystii (małe po 6zł. duże po 15zł.). Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na działalność Caritas, złotówka z każdej sprzedanej świecy zostaje do dyspozycji Parafialnego Zespołu Charytatywnego.

3. Rozpoczął się Adwent. Roraty codziennie o 7.00 dla Dorosłych (oprócz środy i soboty), o 18.00 dla Dzieci, (w poniedziałek Dzieci zapraszamy na 9.00 a dorosłych na 18.00 a w sobotę Dzieci na 16.00).

4. We wtorek po Mszy Św. porannej Nabożeństwo do Św. Józefa i początek Nowenny przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP.

5. W środę o 17.30 Nowenna do MBNP. Po Mszy Świętej Spotkanie Zespołu Charytatywnego i tych, którzy chcieliby do niego należeć.

6. W I czwartek miesiąca Adoracja Najświętszego Sakramentu od 7.30 do 18.00. Spowiedź od 17.30. Na Mszę Świętą wieczorną zapraszamy tych, którzy chcieliby, żeby także w naszej Parafii była Msza Święta z modlitwą o uzdrowienie. W Sanktuarium Św. Józefa w Kaliszu tradycyjna Modlitwa i Msza Św. w obronie Życia i w intencji Rodzin od godziny 17.00. Transmisja w TV TRWAM i Radio MARYJA.

7. W I piątek miesiąca Adoracja od 7.30 do 18.00. Odwiedziny Chorych od 9.45. Spowiedź od 17.00. Od 17.30 na Adorację i Mszę Świętą zapraszamy Kandydatów do Bierzmowania. O godzinie 19.00 Katecheza przed dla Rodziców i Chrzestnych Dzieci, które mają otrzymać ten sakrament w Grudniu i Styczniu!

8. W I sobotę miesiąca Medytacja i Różaniec ku czci Niepokalanego Serca NMP o 17.15.

9. Polecamy czasopisma katolickie, jest nowy Numer Odgłosów Dzwonów.

10. Zapowiedzi przedmałżeńskie w gablocie prze kościołem.

 

11. Bardzo proszę żeby w tym roku przygotowaniem Żłobka i dekoracją kościoła zajęła się Moszczanka!

.