Aktualności

VII NIEDZIELA ZWYKŁA – 26.02.2017

1. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła mieszkańcom ul. Koźmińskiej 1-12. Za tydzień proszę mieszkańców ul. Koźmińskiej 13-do końca.
Dziś rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

2. We wtorek po Mszy Św. Nabożeństwo do Św. Józefa i spotkanie Redakcji „Odgłosów”.

3. W środę Popielec, początek Wielkiego Postu. Msze Święte o 9.00,16.00 i 18.00.
Na 16.00 na Mszę Świętą i Spotkanie w kościele przychodzą Kandydaci do Bierzmowania.
Po Mszy Św. Wieczornej Nowenna do MBNP.
O 19.00 spotkanie KSM.
W tym dniu obowiązuje Post ścisły osoby między 14 a 60 rokiem życia, pozostałych obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Kanon 1250 KPK przypomina, czasem pokuty są: wszystkie piątki w ciągu roku (oprócz Uroczystości liturgicznych) i cały okres Wielkiego Postu (bez wyjątku na Dzień Kobiet!)

4. W I czwartek marca Msza Święta o 9.00 i Adoracja Najświętszego Sakramentu do 18.00. W Sanktuarium Św. Józefa modlitwa i Msza Święta w intencji Rodzin i w obronie Życia od 17.00. Transmisja w Mediach Katolickich.

5. W I piątek miesiąca Msza Święta o 9.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu do 16.00 Droga Krzyżowa dla Dzieci i Młodzieży (Kandydaci do Bierzmowania) o 16.00. Droga Krzyżowa także po Mszy Świętej wieczornej a następnie Katecheza dla Rodziców i Chrzestnych Dzieci, które mają otrzymać ten Sakrament w marcu. Chorych odwiedzimy z Sakramentami od 9.45. Spowiedź od 15.30 i od 17.30.

6. W I sobotę miesiąca medytacja i Różaniec ku czci Niepokalanego Serca NMP od 17.15

7. Gorzkie Żale w Niedziele Wielkiego Postu o 17.15. Ofiary na tradycyjną Daninę składamy do koszyczka w czasie składki w okresie Wielkiego Postu, ofiary zbierane na Gorzkich Żalach przeznaczone są na kwiaty do Grobu Pańskiego.

8. Polecamy czasopisma katolickie. Znajdziemy w nich podpowiedzi na co możemy przeznaczyć 1% w rozliczeniu PITa.

9. Zapraszamy codziennie na Koronkę do Miłosierdzia Bożego o godzinie 15.00. W Wielkim Poście podejmiemy intencję 40 dni dla Życia. Jak rok temu zachęcam też do podjęcia jednodniowego postu o chlebie i wodzie (lista w Zakrystii) w intencjach wyznaczonych przez Papieża Franciszka.

10. Zapowiedzi Przedmałżeńskie: w gablocie przed kościołem

.