Aktualności

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 20.05.2018 r.

1. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła Rodzicom Dzieci Komunijnych. Za tydzień proszę o sprzątanie ul. Kaliską.
2. Jutro II Dzień po Zesłaniu Ducha Świętego –Święto Maryi Matki Kościoła. Msze Święte o 10.00, 16.00 i 18.00.
3. Nabożeństwa Majowe codziennie o 18.00. Zachęcam do organizowania Nabożeństw przy Krzyżach i Figurach.
4. W środę Nowenna do MBNP z Nabożeństwem Majowym o 18.00.5. W czwartek Uroczystość Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Msze Św. o 9.00 i 18.00 Po Mszy Św. wieczornej zapraszam na Spotkanie Biblijne.
6. W sobotę o 14. 00 Msza Święta z okazji 120 lecia Straży Pożarnej w Raszkowie. Będzie to również dzień Święceń Kapłańskich w Kaliszu i Dzień Matki.
7. Komunia Rocznicowa 3 czerwca o godzinie 12.00
8. Już 31 maja Uroczystość Bożego Ciała. Rozpoczniemy od Mszy Świętej o godzinie 8.00. O 10.00 Msza Święta na Rynku i po niej Procesja Eucharystyczna. Trasą jak rok temu, ale w odwrotnym kierunku. Ołtarze w tych samych miejscach. Proszę o przygotowanie ołtarzy : Ołtarz w Rynku- ul. Żwirowa, Kwiatowa i Owocowa, I (u p. Drygasów) ul. Kaliska, II ul. Koźmińska, III -ul. Pleszewska po stronie Poczty, IV (przy Krzyżu Jubileuszowym) Pleszewska -druga strona. Bardzo proszę o zaangażowanie osoby, które poniosą chorągwie, feretrony, Figury, Baldachim w Boże Ciało i przez całą Oktawę. Liczę także na Straż Pożarną i Dziewczynki do sypania kwiatków. O nagłośnienie w czasie Mszy Św. na Rynku proszę jak zwykle pana Nowickiego.
9. Zapowiedzi przedmałżeńskie – w gablocie przed kościołem
10. Pielgrzymka autokarowa do Lichenia 25 czerwca. Zapraszamy!

.