Aktualności

UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO – 25.12.2011r.

1.Msze św. w I dzień Świąt o godz. 10.00, 12.00, 18.00. W II dzień Świąt Msze św. jak w każdą niedzielę.

2.W środę zapraszam na Mszę św. zbiorową do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i nowennę. Intencje można zamawiać w kancelarii lub zakrystii przed Mszą św.

3.W sobotę zakończenie Starego Roku. Zapraszam na Mszę św. dziękczynną ze sprawozdaniem duszpasterskim za mijający rok.

4.W piątek zapraszam na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, które będzie odprawione po wieczornej Mszy św.

5.W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Nowy Rok. Msze św. w naszym kościele o godz. 10.00, 12.00, 18.00. Taca z przyszłej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby diecezji.

6.We wtorek rozpocznie się wizyta duszpasterska – kolęda. Porządek kolędy na ten tydzień:

27.12–Józefów (od Drogosławia i ul. Krotoszyńska i Południowa
28.12–Drogosław ( od państwa Grześków)
29.12–Głogowa (od państwa Jezierskich do pani Grabskiej)
30.12–Głogowa (od leśniczówki w Miłowcu w stronę byłego pałacu).

Wizyta duszpasterska rozpocznie się od godz. 10.00. Proszę o pojazd z każdej miejscowości na godz. 945. Bardzo proszę by w miarę możliwości cała rodzina była obecna na kolędzie. Dzieci i młodzież przygotowują zeszyty od religii.
Porządek kolędy w całości  wywieszony jest w gablocie.
Ofiary z kolędy w całości przeznaczę na budowę plebanii, choć według prawa są dla księdza. Po zakończeniu kolędy podam ile zebrałem. Serdecznie proszę by każda rodzina składając ofiarę pamiętała o tym, że budowa plebanii to wspólne dzieło i jest ona własnością parafii a nie księdza. Składaną ofiarę zapiszę w kartotece parafialnej.

7.W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00 dzieci ze Szkoły Podstawowej przedstawią w naszym kościele jasełka bożonarodzeniowe. Serdecznie zapraszamy.

8.Z całego serca dziękuję rodzicom dzieci komunijnych za przekazaną ofiarę 2500 zł. na nowe figury do szopki. Kosztowały 4400 a więc brakującą sumę dołożyłem z tacy. Bardzo dziękuję pomysłodawcom tegorocznej szopki i wykonawcom – mojemu bratu i bratankowi oraz panom: Stanisławowi Domagale, Maciejowi Młynarczykowi, Januszowi i Pawłowi Wyrzykowskim. Panu Adamowi Dutkowskiemu za wykonanie skarbonki do aniołka. Dziękuję za ofiarowane choinki do kościoła panom: Januszowi Sikorze, Andrzejowi Lisowi, Karolowi Gabrysiakowi. Dziękuję paniom, które ubierały choinki. Moim podziękowaniem obejmuję Apostolstwo Miłosierdzia Bożego za przygotowanie paczek dla ubogich i potrzebujących z naszej parafii. Dziękuję paniom katechetkom za pomoc w roratach oraz przygotowanie upominków dla dzieci na zakończenie rorat.

9.W sobotę proszę o posprzątanie kościoła rodziny z Moszczanki od numeru 21 do 29. Rodzinom, które sprzątały przed świętami serdecznie dziękuję.

10.Polecam prasę katolicką : Opiekuna i Gościa Niedzielnego oraz „Nowe odgłosy dzwonów”. W świątecznym Opiekunie jest krótka wzmianka o szopce bożonarodzeniowej w naszym kościele wraz ze zdjęciem.

.