Aktualności

UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI – 01.01.2012r.

1. W środę zapraszam na Mszę św. zbiorową do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i nowennę. Intencje można zamawiać w kancelarii lub zakrystii przed Mszą św.

2. W piątek przeżywać będziemy uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. w naszym kościele z poświęceniem kredy, kadzidła i złota będą odprawione jak w każdą niedzielę. O godz. 16.00 będzie odprawiona uroczysta Msza św. pod przewodnictwem ks. Biskupa Ordynariusza Stanisława Napierały na której zgromadzą się Bractwa Kurkowe z naszej Diecezji. Serdecznie zapraszam do licznego udziału. Taca z tego dnia przeznaczona jest na Misje.

3. W piątek zapraszam na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, które będzie odprawione po wieczornej Mszy św.

4. W przyszłą niedzielę o godz. 17.30 nieszpory i zmiana tajemnic różańcowych. Zapraszam Żywy Różaniec.

5. Porządek kolędy na ten tydzień:

2.01 – od godz. 1000 – Raszkówek ( od państwa Jasiów)

3.01 – od godz. 1000 – Moszczanka (od państwa Nowackich oraz ul. Szczurawicka)

4.01 – od godz. 1300  Pogrzybów, ul. Korczaka i 3 Maja

5.01 – od godz. 1300 ul. Ostrowska (od państwa Sikorów)

7.01 – od godz. 1000 ul. Jarocińska (od pani dr Szmaj do Rynku)

6. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na ogrzewanie.

7. W sobotę proszę o posprzątanie kościoła rodziny z Moszczanki od numeru 30 do 38. Rodzinom, które sprzątały w sobotę serdecznie dziękuję.
8. W minionym tygodniu została odrestaurowana monstrancja, ponieważ była zniszczona i pewne elementy były uszkodzone. Firma złotnicza z Opoczna przywróciła dawny jej blask, na nowo została wyzłocona i posrebrzona. Koszt to 1300zł.

9. Polecam prasę katolicką : Opiekuna i Gościa Niedzielnego oraz „Nowe odgłosy dzwonów”. U ministrantów po Mszach św. można nabyć zdjęcia tegorocznej szopki bożonarodzeniowej w naszym kościele.

.