Aktualności

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 11.03.2012r.

1. Serdecznie zapraszam na nabożeństwo Drogi Krzyżowej, które jest odprawiane w każdy piątek dla dzieci o godzinie 1600 a dla młodzieży i dorosłych o godzinie 17300. W każdą niedzielę Wielkiego Postu Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godzinie 1715. Ofiary składane na tacę przeznaczone będą na kwiaty do grobu Pańskiego.

2. W środę zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

3. W środę po wieczornej Mszy św. na probostwie odbędzie się spotkanie Akcji Katolickiej.

4. W piątek nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, które będzie odprawione po wieczornej Mszy św.

5. W piątek kolejna katecheza dla młodzieży szkół ponad gimnazjalnych w ramach przygotowania do sakramentu małżeństwa i życia w rodzinie.

6. W przyszłą sobotę o godz. 15 odbędzie się w kościele spotkanie służby liturgicznej ołtarza. Bardzo proszę by wszyscy byli obecni, gdyż rozpoczniemy próby przed Triduum Paschalnym.

7. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne dla dzieci, młodzieży gimnazjalnej i dorosłych. Poprowadzi je ks. Dr hab. Dariusz Kwiatkowski wykładowca liturgiki w naszym seminarium duchownym w Kaliszu.

8. Przez cały Wielki Post tak jak w Adwencie składamy dary dla najuboższych rodzin i osób w naszej parafii do kosza przy ołtarzu świętej Anny.

9. Od I niedzieli Wielkiego Postu tradycyjnie składamy daninę diecezjalną i parafialną. Daninę składamy w kopertach z podaniem nazwiska i adresu oraz liczby osób. Ofiara jest dobrowolna. Do tej pory daninę złożyło 126 rodzin.

10. W sobotę proszę o posprzątanie kościoła rodziny z ul. Ostrowskiej od numeru 15 do 21 . Rodzinom, które sprzątały w sobotę serdecznie dziękuję. W Wielkim Poście nie dekorujemy ołtarzy kwiatami z tej racji ofiary zebrane na kwiaty proszę przekazywać do kancelarii parafialnej przeznaczone będą na dekoracje ciemnicy i grobu Pańskiego.

11. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy 3630 zł. na nowe tabernakulum do naszego kościoła. Jak podawałem już w ogłoszeniach orientacyjny koszt wykonania tabernakulum to około 10 tyś. zł.

12. Polecam prasę katolicką : Opiekuna i Gościa Niedzielnego oraz nowy numer naszego miesięcznika: „Nowe odgłosy dzwonów”. Jest również do nabycia dwumiesięcznik „ Miłujcie się”.

.