Aktualności

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 18.03.2012r.

1. Dzisiaj rozpoczynamy w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne dla dzieci, młodzieży gimnazjalnej i dorosłych. Prowadzi je ks. Kan.  Dr hab. Dariusz Kwiatkowski wykładowca liturgiki w naszym seminarium duchownym w Kaliszu. Ofiary składane na tacę w środę będą przeznaczone dla Księdza Rekolekcjonisty jako dar naszej wdzięczności. Postarajmy się jak najliczniej wziąć udział w rekolekcjach, które są naszym duchowym przygotowaniem do przeżywania Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

2. Serdecznie zapraszam na nabożeństwo Drogi Krzyżowej, które jest odprawiane w każdy piątek dla dzieci o godzinie 1600 a dla młodzieży i dorosłych o godzinie 1730. W każdą niedzielę Wielkiego Postu Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godzinie 1715. Ofiary składane na tacę przeznaczone będą na kwiaty do grobu Pańskiego.

3. W środę zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. W piątek nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, które będzie odprawione po wieczornej Mszy św.

5. W piątek kolejna katecheza dla młodzieży szkół ponad gimnazjalnych w ramach przygotowania do sakramentu małżeństwa i życia w rodzinie.

6. Przez cały Wielki Post tak jak w Adwencie składamy dary dla najuboższych rodzin i osób w naszej parafii do kosza przy ołtarzu świętej Anny. Do tej pory jest tylko 5 paczek dla ubogich. Czyżby nasza wrażliwość na potrzeby biednych osłabła? Dary przynosimy do Niedzieli Palmowej.

7. Od I niedzieli Wielkiego Postu tradycyjnie składamy daninę diecezjalną i parafialną. Daninę składamy w kopertach z podaniem nazwiska i adresu oraz liczby osób. Ofiara jest dobrowolna. Do tej pory daninę złożyły 234 rodziny.

8. W sobotę proszę o posprzątanie kościoła rodziny z ul. Ostrowskiej od numeru 22 do 26 oraz ul. Południowa . Rodzinom, które sprzątały w sobotę serdecznie dziękuję. W Wielkim Poście nie dekorujemy ołtarzy kwiatami z tej racji ofiary zebrane na kwiaty proszę przekazywać do kancelarii parafialnej przeznaczone będą na dekoracje ciemnicy i grobu Pańskiego.

9. W ubiegłym tygodniu zostały wyzłocone 2 puszki do udzielania Komunii św. Koszt renowacji to 1610zł. Jedna z puszek była tak zniszczona, że trzeba było wymienić czaszę na nową.  Informuję, że jest już gotowy projekt nowego tabernakulum, pracownia brązownicza z Poznania przystąpiła już do wykonania tabernakulum.

10. Obraz Matki Bożej Częstochowskiej nawiedza obecnie rodziny mieszkające przy ul. Jarocińskiej. Po zakończeniu będzie nawiedzał rodziny mieszkające przy ul. Rynek.

11. Polecam prasę katolicką : Opiekuna i Gościa Niedzielnego oraz nowy numer naszego miesięcznika: „Nowe odgłosy dzwonów”. Jest również do nabycia dwumiesięcznik „ Miłujcie się”. Informuję, że od dzisiejszego numeru Opiekun kosztuje 1,50zł.

.