Aktualności

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 25.03.2012r.

1. Jutro przypada uroczystość Zwiastowania NMP. Msze św. z homiliami w naszym kościele o godzinie 1000 i 1800.

2. Serdecznie zapraszam na nabożeństwo Drogi Krzyżowej, które jest odprawiane w każdy piątek dla dzieci o godzinie 1600 a dla młodzieży i dorosłych o godzinie 1730. W każdą niedzielę Wielkiego Postu Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godzinie 1715. Ofiary składane na tacę przeznaczone będą na kwiaty do grobu Pańskiego.

3. W środę zapraszam na Mszę św. zbiorową i nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. W piątek nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, które będzie odprawione po wieczornej Mszy św.

5. Do przyszłej niedzieli składamy dary dla najuboższych rodzin i osób w naszej parafii. Serdecznie proszę o hojność naszych serc. Do tej pory jest niewiele darów dla potrzebujących w naszej parafii.

6. Od I niedzieli Wielkiego Postu tradycyjnie składamy daninę diecezjalną i parafialną. Daninę składamy w kopertach z podaniem nazwiska i adresu oraz liczby osób. Ofiara jest dobrowolna. Do tej pory daninę złożyło 326 rodzin na 827 rodzin które mieszkają na terenie naszej parafii, czyli 1/3 rodzin do tej pory złożyła daninę.

7. W sobotę proszę o posprzątanie kościoła rodziny z ul. Krotoszyńskiej od numeru 1 do 6. Rodzinom, które sprzątały w sobotę serdecznie dziękuję. W Wielkim Poście nie dekorujemy ołtarzy kwiatami z tej racji ofiary zebrane na kwiaty proszę przekazywać do kancelarii parafialnej przeznaczone będą na dekoracje ciemnicy i grobu Pańskiego.

8. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Wielki Tydzień. Poświęcenie palm na wszystkich Mszach św. O godzinie 1200 zgromadzimy się przy krzyżu misyjnym przy kościele tam rozpoczniemy liturgię poświęceniem palm i uroczystą procesją wokół kościoła. Jak każdego roku dzieci przynoszą palmy na konkurs.

9. W przyszłą niedzielę zapraszam na godzinę 2000 na parafialną Drogę Krzyżową ulicami naszego miasta. Proszę przynieść ze sobą lampiony. W tym roku trasa drogi krzyżowej będzie przebiegała ulicami: Kościelną, Pleszewską, Kaliską, Rynek. Krzyż przy poszczególnych stacjach będą niosły różne stany. Serdecznie proszę by strażacy zabezpieczyli trasę przejścia drogi krzyżowej oraz asystowali z pochodniami przy krzyżu.

10. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na nowe tabernakulum do naszego kościoła.

11. W ubiegły czwartek ks. Biskup Ordynariusz ustanowił 28 nowych nadzwyczajnych szafarzy komunii świętej. Wśród nich był również nasz parafianin Marian Rybicki. Będzie on pomagał w rozdawaniu komunii świętej w naszej parafii. W każdą niedzielę zgodnie z prośbą Księdza Biskupa Ordynariusza szafarz będzie roznosił komunię św. do chorych po Mszy św. o godz. 1000

12. W ubiegłym tygodniu zakupiłem płytki do kaplicy Matki Bożej Fatimskiej. Po świętach przystąpimy do remontu pomieszczenia w tylnej części kościoła, które do tej pory służyło jako magazynek. Zakupiłem nowy haftowany ornat na Święta Wielkanocne. Łączna kwota inwestycji to 1460 zł.

13. Apostolstwo Miłosierdzia Bożego po Mszach św. będzie rozprowadzać kartki świąteczne. Cena zestawu 1 zł. Zebrane pieniądze przeznaczymy na pomoc dla biednych w naszej parafii.

14. Polecam prasę katolicką: Opiekuna i Gościa Niedzielnego oraz nowy numer naszego miesięcznika: „Nowe odgłosy dzwonów”. Jest również do nabycia dwumiesięcznik „ Miłujcie się”. Informuję, że Opiekun kosztuje 1,50zł. W kruchcie jest do nabycia książka ks. Jana Stachowiaka „ Papieże w przepowiedni św. Malachiasza”. Cena 20 zł.

 

.