Aktualności

NIEDZIELA PALMOWA – 1.04.2012r.

1. W środę zapraszam na Mszę św. zbiorową i nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

2. Jutro na godz. 1600 zapraszam na probostwo Apostolstwo Miłosierdzia Bożego. Prosimy, by osoby, które otrzymują paczki na święta zgłosiły się po odbiór we wtorek o godz. 1600 na probostwo. Dziękuję wszystkim, którzy przynieśli dary dla najuboższych rodzin i osób w naszej parafii.

3. Od I niedzieli Wielkiego Postu tradycyjnie składamy daninę diecezjalną i parafialną. Daninę składamy w kopertach z podaniem nazwiska i adresu oraz liczby osób. Ofiara jest dobrowolna. Do tej pory daninę złożyło 411 rodzin na 827 rodzin które mieszkają na terenie naszej parafii.

4. W środę proszę o gruntowne posprzątanie kościoła przed świętami rodziny z ul. Krotoszyńskiej od numeru 7 do 25. Rodzinom, które sprzątały w sobotę serdecznie dziękuję. W Wielkim Poście nie dekorujemy ołtarzy kwiatami z tej racji ofiary zebrane na kwiaty proszę przekazywać do kancelarii parafialnej przeznaczone będą na dekoracje ciemnicy i grobu Pańskiego.

5. Od środy będzie przerwa w nawiedzeniu Obrazu Matki Bożej. Proszę, by na wieczorną Mszę św. przynieść obraz do kościoła.

6. Zapraszam do licznego udziału w Triduum Paschalnym, które rozpoczyna świętowanie największych tajemnic naszej wiary.
– Wielki Czwartek – Msza św. wieczerzy Pańskiej z obrzędem umycia nóg o godz. 1800
– Wielki Piątek – Liturgia Męki i Śmierci Pańskiej o godz. 1800. Ofiary składane przy adoracji Krzyża są jak każdego roku przeznaczone na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie. O godz. 2100 wyruszy z kościoła wielkopiątkowa Droga Krzyżowa na cmentarz parafialny. Proszę przynieść lampiony i znicze, które na zakończenie położymy na grobach naszych bliskich. Proszę strażaków o zabezpieczenie trasy przejścia. Przypominam, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły.
–  Wielka Sobota – Liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 2100, która zakończy się procesją rezurekcyjną. Proszę przynieść na Liturgię świece, gdyż będzie odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Proszę asystę procesyjną o przygotowanie feretronów. Poświęcenie pokarmów w Wielką Sobotę w kościele od godz. 11 do 15 co godzinę. Poświęcenie w Głogowej o godz. 1000, w Drogosławiu o 1030 a na Moszczance o godz. 1130.

7. Od Wielkiego Czwartku po wieczornej liturgii podejmiemy czuwania przy Ciemnicy a potem przy Grobie Pańskim. Porządek czuwań wywieszony jest w gablocie oraz w „Odgłosach dzwonów”. Trwajmy na modlitwie przed Jezusem dziękując mu za dar odkupienia. Proszę, by strażacy zaciągnęli wartę podczas czuwań.

8. W I dzień Świąt Zmartwychwstania Pańskiego Msze św. w naszym kościele będą odprawione o godz. 1000, 1200, 1800.

9. Proszę o zgłoszenie w zakrystii lub w kancelarii osób ze stałej listy chorych, którzy chcieliby by w każdą niedzielę przynoszono im Komunię św.

10. Polecam prasę katolicką : Opiekuna i Gościa Niedzielnego oraz nowy numer naszego miesięcznika: „Nowe odgłosy dzwonów”. Jest również do nabycia dwumiesięcznik „ Miłujcie się”.  W kruchcie jest do nabycia książka ks. Jana Stachowiaka „ Papieże w przepowiedni św. Malachiasza”. Cena 20 zł.
 

.